خوردن فندق بو داده نمکی سبب مثبت شدن تست اعتیاد می گردد

فندق بو داده نمکی موجود در شکلات، قهوه و اسپری‌ها برای پوست، مو و سلامت کلی مفید است. یکی از غنی ترین منابع ویتامین E، فندق یکی از سالم ترین آجیل ها با طعم کمی شیرین و ترد است با این حال، غذاهای غیر سنتی به راحتی در بازار موجود نیست.

فندق میوه ای قهوه ای رنگ از درخت فندق است. از خانواده آجیل است فندق معمولاً در محصولات لبنی و شیرینی‌پزی مانند نارگیل مانند میلک شیک، قهوه، شیرینی‌ها، کوکی‌ها و اسپری‌ها استفاده می‌شود.

همچنین می توانیم فندق خام، بو داده یا بلانچ شده داشته باشیم فندق تجاری معمولاً در مقادیر زیادی در ترکیه، ایتالیا، اسپانیا و پرتغال کشت می شود.

فندق یک منبع غنی از مواد مغذی است زیرا حاوی اسیدهای چرب غیر اشباع، پروتئین، فیبر و مواد شیمیایی گیاهی است.

آنها همچنین حاوی ریز مغذی هایی مانند کلسیم، منیزیم، پتاسیم و سلنیوم، همراه با پلی فنول ها و ویتامین های B کمپلکس هستند ارزش غذایی 100 گرم فندق در زیر آورده شده است.

فندق

تحقیقات نشان می دهد که فیبر غذایی، ترکیبات پلی فنل و اسیدهای چرب غیراشباع موجود در فندق باعث افزایش تعداد میکروب ها در روده و بهبود سلامت دستگاه گوارش می شود.

به درمان سندرم روده تحریک پذیر و یبوست کمک می کند فیبر و پلی فنول های موجود در فندق نیز به عنوان پروبیوتیک عمل می کنند که هضم را تقویت می کند. بنابراین فندق در کاهش وزن نیز موثر است.

طبق تحقیقات، مصرف منظم فندق در کاهش خطر بیماری های قلبی عروقی مفید است آنها همچنین سطح کلسترول را در بدن کاهش می دهند که با کاهش احتمال حمله قلبی باعث سلامت قلب می شود فندق همچنین حاوی مقادیر زیادی اسید اولئیک است که برای سلامت قلب مفید است.

یکی دیگر از مزایای شگفت انگیز فندق برای سلامتی این است که از سرطان جلوگیری می کند به گفته موسسه تحقیقات سرطان آمریکا، فندق حاوی آلفا توکوفرول، نوع ویتامین E غنی از آنتی اکسیدان است.

با از بین بردن رادیکال های آزاد در بدن که مسئول آسیب رساندن به DNA سلولی هستند، خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد.

تحقیقات همچنین نشان می دهد که مصرف منظم فندق به طور موثری خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را در زنان کاهش می دهد زیرا مواد شیمیایی گیاهی موجود در فندق بقای سلولی را بهبود می بخشد.