عناب خشک 1401 که موجب صافی مو می شود

فواید فراوان میوه  عناب خشک 1401 آن را به یک امر ضروری تبدیل می کند برای قرن ها، میوه عناب در طب چینی استفاده می شود حاوی ساپونین است و برای کاهش اضطراب و بهبود خواب مفید است عناب را با نام های خرمای قرمز، خرمای چینی، خرمای کره ای و خرمای هندی نیز می شناسند.

می تواند احتقان ناشی از مشکلات گوارشی را برطرف کند جدا از پلی ساکاریدها و فلاونوئیدها، سرشار از مواد مغذی است عناب در مدیریت اختلالات عصبی شناختی و اختلالات قلبی عروقی امیدوار کننده بوده است.

در این مقاله مزایای میوه عناب، مشخصات غذایی آن، نحوه مصرف آن و هر گونه عوارض جانبی احتمالی مورد بحث قرار می گیرد نگاهی بیاندازید.

عناب عضوی از گیاهان خانواده خولان است درختچه ای خزان کننده کوچک با برگ های سبز براق و گل های سبز مایل به زرد است.

عناب

میوه در صورت نارس بیضی شکل و سبز رنگ و قهوه ای مایل به ارغوانی و در زمان بلوغ چروکیده مانند خرما است اگرچه در زمان رسیدن قوام و طعم سیب را دارد، اما در زمان بلوغ طعم آن بسیار شبیه خرما است.

اولین اشاره‌ای به عناب را می‌توان در کلاسیک قصیده‌ها، مجموعه‌ای از اشعار چینی یافت که قدمت آن به قرن ششم قبل از میلاد باز می‌گردد همچنین حداقل 2500 سال است که از آن در چین و سایر نقاط آسیا به صورت دارویی استفاده می شود.

تصور می شود که عناب حداقل 3000 سال پیش از سوریه و شمال آفریقا سرچشمه گرفته باشد سپس به سمت شرق به سمت جنوب آسیا و در نهایت به چین حرکت کرد، جایی که هنوز به طور گسترده رشد می کند.

همچنین در ماداگاسکار، بلغارستان، برخی دیگر از نقاط اروپا و جزایر کارائیب یافت می شود اگرچه این گیاه بیش از 400 رقم در چین داشت، اما در آغاز دوران مسیحیت، دامنه پایین‌تری از نهال‌های عناب به اروپا معرفی شد.

این در نهایت در سال 1837 راه خود را به ایالات متحده پیدا کرد هرچند تا سال 1908 رقم بهتری از عناب از چین توسط USDA به ایالات متحده آورده شد.

امروزه میوه عناب به دلیل فواید مهم آن برای سلامتی مصرف می شود در بخش بعدی به بررسی آنها خواهیم پرداخت.